Nedim Şener Yeni Şafak’ın manşetleriyle Türkiye’yi uyardı: FETÖ unutkanlığımızı biliyor ve üzerinde bir şeyler inşa ediyor

Danıştay 5. Dairesi, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle ihraç edilen 450 yargı mensubunun mesleğe dönmesine karar verdi. Karara gerekçe olarak, belge ve bilgilerin irtibat ve iltisak için yeterli olmadığı açıklandı.

Söz konusu gelişme, Serhat İbrahimoğlu moderatörlüğünde, tvnet’te canlı yayınlanan Net Bakış programında masaya yatırıldı.

Gazeteci Nedim Şener, Yeni Şafak’ın 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki manşetlerini hatırlatarak günümüzde varlığını hala sürdüren FETÖ tehlikesine dikkat çekti.

“Yargıdan yapılan bugünkü açıklamalar bize 15 Temmuz’u hatırlatıyor”

“Unutkanlığımız var biliyorlar, üzerinde bir şeyler inşa ediyorlar.

” diyen Şener,

“8 yıl geçmiş biz hala ne konuşuyoruz? FETÖ’cülerden bahsediyoruz, sosyal medyayı ele geçirmişler.”

diye konuştu.
Yargıda birbirinden tuhaf kararların çıktığına işaret eden Şener, Anayasa Mahkemesi Zühtü Arslan’ın

‘Anayasa Mahkemesi’nin kararların uyulması anayasal bir zorunluluktur’

açıklamalarına vurgu yaparak,

“Senin verdiğin kararlar da hukuk normlarına uymuyor. Sonra ‘Türkiye’de yargı yok, hukuk yok.’ diyorlar. Bu bize neyi hatırlatıyor? 15 Temmuz’u.”

dedi.

“FETÖ, PKK’ya ajanların listesini verip infaz ettirdi, terör eylemleri arttı”

Şener konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“2009 yılında Erdoğan, İsrail ile savaşa girişti. Erdoğan’ın ‘one minute’ çıkışından sonra, 2010 yılında Mavi Marmara’da insanlarımız şehit edildi. Savaş açığa çıktı. Gülen isimli iblis, şeytana bile ihanet edecek tip… Amerikan Wall Street Journal’de makalesi yayınlandı. Türkiye boyun eğmeliymiş, ilk kez savaşın çatışmalarının ilk işaretlerini vermişti.

2012’deki Hakan Fidan’ın tutuklanma girişimi bunun tezahürüdür. 2012 arasında İsrail Başbakanı, MOSSAD Başkanı, ABD ile İsrail basını hep Fidan’ı hedef aldı.

FETÖ 2012’nin Mayıs ayında Selam Tevhid soruşturmasını başlattı.

2014’te 10 bine yakın insanın telefonu dinlendi. AK Parti yönetim takımının İran’a çalışan gibi yansıtıldığı bir soruşturmaydı. Yargıda kısmi değişiklik sonrası akamete uğradı.

PKK’ya sızdırılan, ajanlık yapanların listesi FETÖ tarafından PKK’nın eline verildi. Yıllarca emek verilerek yetiştirilen ajanlar, PKK tarafından infaz edildi, eylemlerde fazlalaşma yaşandı.

O süreçte FETÖ elebaşıyla ilgili kitap yazmaya çalışan gazeteci, domuz bağıyla Meriç Nehri’ne atıyor. Çünkü Kırklareli’nde FETÖ elebaşının tuvaletçiyle ilişkisinden bahsediyor. İnfaz ettiler.

Yeni Şafak çok önemli şeyler yaptı.

Harbiye’de öğrencilere kurulan kumpaslar hep o dönemin haberleri.

“İçimizde hainler var ve iyi iş yapanları hançerleyecekler”

Biz oluruz, olmayız ama gelecek nesil bilsin ki her adımlarında bir hain çıkıp seni hançerleyecek.

Vecihi Hürkuş’un da Nuri Demirağ’ın da TÜBİTAK, ASELSAN’dakilerin de Selçuk Bayraktar’ların da başına geldi. Onlar da tutuklanmakla tehdit edildiler. Vazgeçmediler, başardılar. Türk milletinin iradesi siyasete yansıdı. Bugün astronot gönderecek aşamaya geldi. Alper Gezeravcı konusunda yazımda ihaneti unutmayın dedim.

Uzaya araç da gönderebiliriz ama bilin ki içimizde hainler var.

“FETÖ sosyal medyayı ele geçirmiş, unutkanlığımızı biliyorlar”

8 yıl geçmiş biz ne konuşuyoruz? FETÖ’cülerden bahsediyoruz, sosyal medyayı ele geçirmişler. Unutkanlığımız var biliyorlar, üzerinde bir şeyler inşa ediyorlar.

AYM Başkanı kendi kararının hatasına bakmıyor, sen ne verdiysem uygulayacaksın diyor. Senin verdiğin karar hukuk normlarına uymuyor. Türkiye’de yargı yok, hukuk yok. Neyi hatırlatıyor? 15 Temmuz’u.

“15 Temmuz’a giderken Yeni Şafak’ın nerede durduğu belliydi”

Terör, bir anda terörü konuşmaya başladık. Gündemin en alttaki konusundaydı. Normalde 2019’da başladı Pençe-Kilit operasyonları başladı bu haberler gelmemişti. Nasıl oluyor? Zaafiyet nereden doğuyor? Yargıda kararlar çıkıyor. Beraat eden kişilerin dosyalarına bakın. Bylock kullanan hakimler…

O sürece giderken Yeni Şafak’ın nerede durduğu, kahramanım diyenlerin nerede durduğu belliydi.

Süleymancılar hiç ağzından çıktı mı? Devlet içerisinde FETÖ’cüler kimlik değiştirerek de yer alıyorlar. Yargı ve TSK içerisinde de kendisini böyle ifade edenler var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x