Şamil Tayyar verdi veriştirdi: AKP’yi çürüten hizip

AKP’nin dün yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde MKYK listesine alınmayan eski MYKY üyesi Şamil Tayyar’dan ‘hizip’ çıkışı geldi. Parti içinde Erdoğan’dan faydalanan bir ekip olduğunu söyleyen Tayyar, “Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” dedi.

AKP’nin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde tek listeyle yapılan ‘seçim’lerde 49 MKYK üyesi, yeni kurula giremedi. Giremeyen isimlerden biri de eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar’dı.

Tayyar, kongrenin ardından X hesabından bu sabah yaptığı paylaşımda, parti içindeki bir hizbin AKP’yi çürüttüğünü söyledi.

Tayyar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Kongrenin ardından bir küçük tespit ve uyarı olarak kenarda dursun.

Yeni politika, vizyon ve kadrolara dair değişim talebini, toplumsal ihtiyaçlar ve siyasal dinamikler şekillendirir.

Bu gerçeklikten kopuk, iç iktidar hesabına dayalı keyfilik, karar alma sürecinde etkisi olmayan üç beş isimle sınırlı değişiklik, sadece değersiz istatistiki veridir, değişim değildir.

Ne var ki Cumhurbaşkanımızın azametini kendi gölgesi sananlar, Erdoğan sonrası hesaplarını ‘değişim’ ambalajıyla sunuyor.

Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor.

Oy oranının yüzde 50’den 35’e inmesinin siyasi/sosyal sebeplerini üreten bu yoz akıl, belediye başkan adaylarının belirlenmesinde de etkili olursa, telafisi güç siyasi hasar oluşabilir.

Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x